Jak USA wystawiły Kurdów do wiatru, czyli nigdy nie polegaj tylko na… ( sailor_73 )

Oczywiście że tu chodzi o ich Kakę. Wystarczy poczytać newsy w EN. Było tak: Erdogan zdzwonił się w nocy z Trumpem, coś mu tam natrukał i ten od razu ogłosił że wychodzą zaskakując wszystkich u siebie
Po czym wszyscy go skrytykowali w US i poza, więc walnął na tweecie coś takiego „jeśli w swojej wielkiej i niezrównanej mądrości uznam że Turcy tam przegięli z Kurdami, to zrównam gospodarkę Turcji z ziemią jak już wcześniej mi się zdarzyło”. Ale potem znów zrozumiał że przegiął, więc znów zatweetował że Turcja to super partner nato bo robią im części do samolotów i w ogóle to erdogan wpadnie niedługo do US.
Taka historia z tym działaniem popularnościo-kracji, zwanej demokracją czy komuną czy teokracją: lud ubóstwi każdego popularnego jeśli ów ma odpowiednie PR-owe siatki.

pokaż spoiler According to multiple current and former U.S. officials, the White House’s announcement of the decision late Sunday night blindsided not just America’s Kurdish partners in the fight against the Islamic State militant group, or ISIS, in Syria, but almost everyone — senior officials at the Pentagon, the State Department and the White House, lawmakers on Capitol Hill, and U.S. allies in Europe and the Middle East.